Jak vyléčit parodontitidu?

Parodontitida se dá léčit. Parodontitida není dědičná. Na počátku onemocnění je zubní plak. Nedostatečně odstraněný zubní plak. Nepoužívání mezizubních pomůcek. 

 

Zubní plak díky slině a minerálům zmineralizuje a vznikne zubní kámen. Dochází k dráždění dásně, která za normálních okolností pevně obepíná zub. Dráždění se projevuje krvácením, při větších nánosech zubního plaku a zubního kamene zvýšenou citlivostí dásně, která již tak pevně zub neobepíná.

Vzniká zánět dásní. Pokud se v této fázi neodstraní zubní kámen, dochází k dalšímu nachytávání zubního plaku na nerovný povrch zubu. Protože je dáseň již odchlíplá od drsného povrchu zubu, usazuje se zubní plak i pod dásní. Při neodstranění dochází k další tvorbě zubního kamene, který je již i na kořeni zubu. Tímto dochází k mechanickému dráždění kosti, ve které je zub uložen a kost se brání tím, že ustoupí. Vzniká parodontitida (parodontóza). Pokud se tento stav neléčí, postupem času zuby vypadnou nebo je nutné je vytrhnout.

A jaká je léčba? Odstranit důkladně zubní plak,zubní kámen, naučit se správně čistit zuby a používat mezizubní pomůcky na čištění mezizubních prostor, kde se plak drží nejvíc.

Pokud máte jeden z těchto příznaků, neváhejte a jděte k Vaší dentální hygienistce. Ta Vám kompletně odstraní tyto dráždivé faktory, naučí čistit a doporučí správné pomůcky.

Vlastní zuby totiž nic nehradí!
Sjednejte si u nás termín:

recepce@onedent.cz
+420 777 008 739

Nebo nám napište kdy by Vám to vyhovovalo:
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.