Airflow

Kouříte? Pijete červené víno? Máte na zubech hnědé skrvny? Chcete mít bílé zuby? 

Nežádoucí vnější zabarvení zubů vzniká v důsledku usazování barviv obsažených v potravě či v nápojích. Častou konzumací kávy, černého čaje, červeného vína vznikají tzv. pigmenty. Ovšem největší negativní vliv na vznik pigmentů má kouření. Jedná se o hnědé či černé skvrny na zubech, které lze odstranit mechanicky z povrchu zubu pomocí speciálních přístrojů.

Nejčastěji se tyto pigmentace odstraňují pomocí metody Airflow. Jedná se o leštění zubů směsí vody a písku, která prochází skrz úzkou trysku. Dochází k očištění zubů jemným pískem a vyleštění povrchu skloviny. Tento proces probíhá v ordinaci dentální hygienistky.

Před samotným „pískováním“ zubů proběhne vstupní návštěva u dentální hygienistky. Ta zhodnotí Váš stav dásní, zubů a sliznic. Poté začne odstraňovat zubní plak a zubní kámen. Právě nerovný povrch zubu vznikající díky zubnímu plaku a zubnímu kameni zapříčiní rychlejší a větší usazování barevných pigmentací. Proto je nejdůležitější odstranit nejdříve tyto faktory, které jsou také příčinou zánětu dásní. Pokud probíhá zánět dásní, na prvním místě se musí odstranit zubní plak a zubní kámen. Odstranění pigmentů je estetická záležitost, proto nemusí vždy probíhat v první návštěvě, ale až po léčbě zánětu dásní.

Po odstranění pigmentací jsou Vaše zuby lesklé, hladké a na první pohled bělejší.

Sjednejte si u nás termín:

recepce@onedent.cz
+420 777 008 739

Nebo nám napište kdy by Vám to vyhovovalo:
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.