Péče v těhotenství

Správná a důkladná péče o dětský chrup začíná již v těhotenství. V tomto období by měla budoucí maminka navštívit zubního lékaře i dentální hygienistku. 

Doporučené návštěvy a jejich průběh: 

  • I. trimestr

V tomto trimestru by měla proběhnout preventivní prohlídka u zubního lékaře, návštěva dentální hygienistky. Ta zhodnotí stav chrupu a dásní, vysvětlí, jak vzniká zánět dásní, zubní kaz a jak je léčit. Doporučí Vám vhodný zubní kartáček a mezizubní pomůcky a naučí správnou techniku čištění. V tomto období se ošetřují pouze akutní případy, protože je to nejcitlivější období těhotenství, kdy dochází k vývoji plodu. 

  • II. trimestr

Druhý trimestr je vhodné období pro sanaci kazů u zubního lékaře. U dentální hygienistky se doporučuje detailní vyšetření stavu dásní, zubů a sliznici, odstranění zubního kamene, odstranění pigmentací, nácvik s pomůckami dentální hygieny. 

  • III. trimestr

Poslední období těhotenství je určeno pro třetí návštěvu u dentální hygienistky. Ta Vám poskytne informace o dítěti, kdy mu roste první zub, jak a čím správně čistit, vhodné a nevhodné potraviny. Opět se ošetřují jen neodkladné a akutní stavy. 

  • Mýty v těhotenství

„Co těhotenství, to zub pryč.“ „Díky těhotenství se mi více kazí zuby.“ „Kvůli zvýšeným hormonům mi hodně krvácí dásně.“

  • Rady pro Vás, nastávající maminky:

Zvracení – po každém zvracení vypláchnout několikrát ústa čistou vodou a čistit až po nejméně 30 minutách!

Krvácení dásní – krvácení dásní značí zánět. Zánět vzniká nadměrným množstvím zubního povlaku na zubech, který se tvoří po celý den. V těhotenství, kdy máte změny chutí a často pojídáte sladkosti, je tvorba povlaku zvýšená. Proto je nejdůležitější zaměřit se na důkladné a pravidelné odstraňování zubního povlaku a používání mezizubních kartáčků. Všechna vhodná doporučení Vám dá Vaše dentální hygienistka.

Zubní kaz – bez zubního plaku nemůže vzniknout zubní kaz. Proto čistit, čistit, čistit. Měkký kartáček, mezizubní kartáček, jednosvazkový kartáček a máte vyhráno!

Sjednejte si u nás termín:

recepce@onedent.cz
+420 777 008 739

Nebo nám napište kdy by Vám to vyhovovalo:
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.