GBT

NEJLEPŠÍ ODBORNÉ ČIŠTĚNÍ ZUBŮ VŮBEC! GUIDED BIOFILM THERAPY (GBT)

GBT je systematické ošetření, určené k odstranění biofilmu a udržení zdravých zubů během života. Může být prováděno u všech věkových skupin a typů pacientů.

Tento protokol, zvaný GUIDED BIOFILM THERAPY, kombinuje profesionální čištění zubů v ordinaci a řádnou domácí péči o zuby.

Léčba je prováděna nejméně invazivním způsobem, s nejvyšší úrovní bezpečnosti a účinnosti, zahrnující instruktáž ústní hygieny se zubními kartáčky a motivaci k udržení přirozených zubů a implantátů co nejdéle.


Diagram GBT
1. DIAGNOSTIKA

Zahrnuje zhodnocení celkového stavu dutiny ústní, vyšetření tvrdých a měkkých tkání (zuby a dáseň).

2. ODHALENÍ BIOFILMU

Biofilm je hlavní příčina vzniku zubních kazů, parodontálních onemocnění a infekcí kolem implantátů. Zobrazení biofilmu se provádí pomocí speciálního chemického zdravotně nezávadného roztoku, který při styku s bakteriemi vytvoří chemickou reakci a barevně zobrazí postižená místa na měkkých a tvrdých tkání. Barevné rozlišení umožňuje odlišit stáří, vyzrání plaku.

3. MOTIVACE

Zvyšovat povědomí a vychovávat klienty je pro dentální hygienisty klíčovou strategií pro boj s nepřátelským biofilmem. V této části vás DH poučí o předcházení vzniku onemocnění a správné DH, včetně instruktáže se správnými zubními a mezizubními pomůckami.

4. AIRFLOW - ODSTRANĚNÍ BIOFILMU

Po detekci plaku následuje odstranění biofilmu a skvrn z tvrdých a měkkých tkání, a to pod dásní i nad dásní pomocí AIR FLOW s velmi jemným práškem. Díky tomuto postupu je po AIR FLOW snadno viditelný zubní kámen. Rovněž dochází k odstranění biofilmu z dásní, jazyka a patra.

5. PERIOFLOW

Jedná se o pískování zubů pod dásní do hloubky 4 – 9mm. Vhodné pro parodontogické a implantologické pacienty

6. PIEZON

V dalším kroku se odstraňuje supra/ subgingivální zubní kámen (nad/ pod dásní) včetně okolí implantátů a zubních náhrad.

7. KONTROLA LÉČBY

Provádí se opakovaná kontrola biofilmu a zda je zubní kámen zcela odstraněn. Hodnotí se úspěšnost předešlých DH a doporučuje se zákrok zubního lékaře. Nakonec probíhá fluoridace.

8. RECALL - PRAVIDELNÁ TERAPIE

Opakovaná terapie bývá doporučována:
• Zdravý chrup dospělí & děti každých 6 měsíců
• Rovnátka každé 3 měsíce
• Parodontitida každé 3-4 měsíce
• Těhotenství každé 3 měsíce

Sjednejte si u nás termín:

recepce@onedent.cz
+420 777 008 739

Nebo nám napište kdy by Vám to vyhovovalo:
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.